Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Katalogi roślin

( ilość produktów: 3 )

Podczas prac nad planowaniem ogrodu, bez względu na to, czy ogród planowany jest od podstaw, czy może wprowadzane będą zmiany w kompozycji, warto posiadać bazę roślin, na której można oprzeć plany zagospodarowania przestrzeni zielonych. Jako taka baza świetnie sprawdzą się katalogi roślin, zawierające kompleksowy opis gatunków dostępnych w Polsce.

Dlaczego warto korzystać z katalogów roślin?

Katalogi roślin są zbiorami różnych gatunków roślin ozdobnych, pogrupowanych zwykle w grupy użytkowe. To kompendium wiedzy na temat roślin ozdobnych, zawierające nie tylko wszystkie potrzebne informacje o wymaganiach środowiskowych konkretnych gatunków, ale przede wszystkim informacje o roślinach dostępnych na terenie kraju. Katalogi firmowane przez Związek Szkółkarzy Polskich będą nieocenionym kompendium wiedzy o roślinach nie tylko dla posiadaczy prywatnych ogrodów, ale przede wszystkim dla architektów krajobrazu i innych osób zajmujących się zawodowo zagospodarowywaniem terenów zielonych.

Mając pod ręką spis dostępnych w Polsce gatunków, można z łatwością rozplanować nasadzenia, które będą ze sobą współgrały zarówno estetycznie, jak i pod względem zapotrzebowania uprawnego i pielęgnacyjnego, co znacząco uprości późniejsze dbanie o ogród czy tereny zielone.

Polecane katalogi roślin

W naszej ofercie znajdują się katalogi roślin firmowane przez Związek Szkółkarzy Polskich. Oznacza to, że w katalogach umieszczone zostały informacje najbardziej potrzebne przy wyborze konkretnych nasadzeń. W katalogu można znaleźć również informacje na temat dodatkowych czynności pielęgnacyjnych, takich jak walka ze szkodnikami, przycinanie (w przypadku roślin, dla których to konieczne), a także osobne rozdziały na temat planowania rabat, wraz z inspiracjami zawartymi na fotografiach.

Katalogi roślin to barwne i pełne pięknych fotografii albumy, które nie tylko pokazują piękno gatunków dostępnych w Polsce roślin, ale pozwolą na przemyślane i zgodne ze sztuką ogrodniczą nasadzenia – czy to we własnym ogrodzie, czy na terenie zieleni miejskiej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 236 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Bardzo dobry kontakt ze sklepem, produkty zgodne z opisem, wszystko ok. Polecam.
2024-05-08
Zamówienie zrealizowane bez zastrzeżeń dostarczone w bardzo krótkim czasie jestem miło zaskoczona będę korzystać z Waszych usług i polecać innym dziękuję
pixel