Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Biohumusy

( ilość produktów: 37 )

Biohumus, określany również mianem wermikompostu to supernawóz pochodzenia naturalnego. Jest to produkt powstały z naturalnego kompostu, wzbogaconego przez dżdżownice kalifornijskie. To stuprocentowo naturalny i całkowicie bezpieczny nawóz, który znajduje zastosowanie w uprawie dowolnego typu. Z równym powodzeniem może być stosowany w domowej uprawie roślin doniczkowych, w ogrodzie, na rośliny ozdobne, jak i w uprawach warzywnych, szklarniach czy trawnikach. Biohumus jest ekologicznym nawozem uniwersalnym, który powinien być stałym produktem w ogrodowej apteczce każdego ogrodnika, któremu zależy na ekologicznych uprawach.

Czym jest biohumus?

Biohumus powstaje w procesie trawienia substancji organicznych – kompostu, obornika, torfu lub odpadów spożywczych przez dżdżownice kalifornijskie, zwane również kompostowymi. Trawiąc podany materiał, dżdżownice wzbogacają go o swoją florę bakteryjną, które żyją potem w biohumusie, wywierając pozytywny wpływ na nawożone nim rośliny. Biohumus jest bardzo dobrze wchłaniany przez rośliny i cechuje go wysoka wartość nawozowa, przy czym ryzyko przenawożenia niemal nie istnieje, ponieważ wszystkie związki pokarmowe i mineralne kumulują się we wspomnianych mikroorganizmach, uwalniając się do gleby podczas ich stopniowego obumierania, co następuje dość powoli. Wermikompost wpływa również pozytywnie na plonotwórcze właściwości gleby oraz poprawia jej zdolność do samooczyszczania się od zanieczyszczeń, w tym także metalami ciężkimi.

W płynie, w spreju, a może sypki?

Chociaż biohumus można uzyskać samodzielnie, prowadząc własny kompostownik wraz z hodowlą dżdżownic kalifornijskich, spora część ogrodników, zwłaszcza amatorów, nie ma ani czasu, ani miejsca na prowadzenie własnego kompostownika. Na stronach naszego Sklepu nasi Klienci znajdą wyłącznie czyste, ekologiczne biohumusy – zarówno do stosowania uniwersalnego, jak i stworzone specjalnie pod konkretną uprawę. Chociaż najczęstszą formą występowania biohumusu jest forma płynna, dla wygody naszych Klientów wprowadziliśmy do oferty również inne formy tego super nawozu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się biohumusy w formie papki (Humus Active Papka od Ekodarpol), które zwiększają plonowanie i kwitnienie nawet na słabych jakościowo glebach. Z kolei miłośnicy kwiatów doniczkowych z pewnością docenią Biohumus – Mgiełka do Oprysków, w formie wygodnego spreju do nawożenia dolistnego czy super wygodny biohumus w aplikatorze, wystarczający nawet na 4 tygodnie nawożenia.

Marka
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 229 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Ekstra
2024-03-27
Obsługa super wczoraj otrzymałam produkt mam nadzieję że pomoze
pixel