Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kaptury dla roślin

( ilość produktów: 5 )

Niektóre ogrodowe rośliny ozdobne przywędrowały do nas z zakątków, w których zimowy klimat jest znacznie łagodniejszy. Dlatego istnieje ryzyko, że bez odpowiedniego przygotowania do zimy i bez dodatkowej osłony przed warunkami atmosferycznymi, rośliny te mogą nie przetrwać okresów niskiej temperatury. Z pomocą przychodzą kaptury dla roślin, przeznaczone dla krzewów ozdobnych, bylin i młodych roślin, które potrzebują dodatkowego okrycia na zimę.

Dlaczego warto stosować kaptury dla roślin?

W wielu ogrodach trzon nasadzeń stanowią rośliny wieloletnie. Jednak niektóre z nich wymagają dodatkowego wsparcia na zimę, ze względu na kraj pochodzenia i wynikającą z niego słabą mrozoodporność. Hortensje, ketmie syryjskie czy katalpy w większości wypadków potrzebują porządnego okrycia na zimę, jeśli chcemy, by przez długie lata stanowiły ogrodową ozdobę. Jednak większość roślin, które są uznane za mrozoodporne warto, za młodu okrywać przed zimą, ponieważ młoda, jeszcze słabo ukorzeniona czy rozgałęziona roślina może mieć problem, żeby bez uszczerbku przetrwać zimę. Konieczność okrywania dotyczy na przykład młodych drzewek owocowych. Mając powyższe na uwadze, warto mieć w szopie lub garażu parę agrowłókninowych kapturów dla roślin, które można znaleźć w naszym Sklepie.

Kaptur ochronny na każdy wymiar

Pośród naszych produktów nasi klienci znajdą kaptury agrowłókninowe renomowanej marki Megran, która specjalizuje się właśnie w produktach ochronnych z agrowłókniny. Dzięki różnym rozmiarom do wyboru można z łatwością dopasować odpowiedni kaptur pod gabaryty i wymagania konkretnej rośliny – od najmniejszych bylin i młodych sadzonek, aż po krzewy i drzewka osiągające nawet 2 metry wysokości. Kaptury te są znacznie bardziej estetyczne niż płachta agrowłókninowa i pozwalają na szczelne okrycie rośliny, dodatkowo eliminując ryzyko odwinięcia się fragmentu folii pod wpływem wiatru. Kaptur wystarczy nasunąć od góry na roślinę, a następnie zawiązać za pomocą juty lub sznurka tuż nad ziemią Z pewnością dodatkowym atutem będzie to, że kaptury można zakupić w kilku kolorach, dzięki czemu nie tylko pomogą spełnić konkretne wymagania cieplne danej rośliny, ale przy odpowiedniej aranżacji mogą być zaskakującą, zimową ozdobą ogrodu.

Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 233 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Ekstra
2024-04-29
Zamówienie zrealizowane szybko, zapakowane starannie. Polecam
pixel