Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekologiczne nawozy granulowane

( ilość produktów: 51 )

Ekologiczne nawozy granulowane to jeden z najpopularniejszych rodzajów nawozów, zwłaszcza wśród stosowanych w przydomowych uprawach, ogrodach i na działkach. Powodem popularności tych środków jest ich zróżnicowanie, dzięki czemu łatwo jest znaleźć konkretny preparat, odpowiedni dla danej uprawy czy spełniający inne preferencje kupującego. Nawozy ekologiczne mają w 100% naturalne pochodzenie i ich granulowana forma pozwala na łatwiejsze i bezpieczniejsze zasilenie roślin.

Zalety ekologicznych nawozów granulowanych

Większość granulowanych nawozów ma specjalną formułę przeciwdziałającą przenawożeniu, co jest niewątpliwie jedną z największych zalet tego typu środków. Granulat bowiem rozpuszcza się w glebie powoli, pozwalając na ciągłe pobieranie przez system korzeniowy odpowiednich ilości substancji odżywczych. W większości przypadków nawóz granulowany zawiera nie tylko wszystkie konieczne mikro i makroskładniki, ale przede wszystkim sporą dawkę materii organicznej, która poprawia właściwości gleby, zwiększa ilość próchnicy w podłożu i uodparnia rośliny na susze, w związku ze zwiększeniem sorbcyjności gleby. Dlatego ekologiczne nawozy granulowane sprawdzą się zwłaszcza w uprawach warzywnych i wszędzie tam, gdzie gleba jest uboga lub wyjałowiona intensywnym użytkowaniem.

Forma granulatu to zwiększone bezpieczeństwo stosowania i łatwość odmierzenia odpowiedniej dawki. W przeciwieństwie do nawozów proszkowych nie pyli, a jego ciężar pozwala na stosowanie preparatów granulowanych nawet przy wietrznej pogodzie, bez obawy o jego rozwianie. Powstające na bazie obornika lub biohumusy granulaty łączą w sobie wszystkie cenne zalety tych naturalnych nawozów, jednocześnie będąc ich bezwonną i czystą od zanieczyszczeń, łatwą w użyciu formą.

Nawozy dla każdej uprawy

Jedną z głównych zalet granulowanych nawozów ekologicznych jest ich różnorodność. W naszym sklepie Klienci znajdą zarówno szeroki wybór naturalnych granulowanych oborników (np. Obornik Kurzy marki Florovit lub Obornik Bydlęcy firmy Target), które sprawdzają się świetnie w uprawach warzywnych i owocowych, ale sprawdzą się również do zasilania kwietnych ogrodów lub roślin doniczkowych, z kolei liczne preparaty na bazie naturalnego kompostu (np. Kompost Granulowany Florovit), zapewniają wszystkie cechy prawdziwego kompostu bez konieczności posiadania własnego kompostownika. W naszej ofercie znajdują się także nawozy dedykowane dla konkretnych upraw (np. seria dedykowanych nawozów ekologicznych Target Natural), a wielbiciele dobroczynnych właściwości mączki bazaltowej, mogą znaleźć tutaj zarówno duże opakowania, przydatne w ogrodzie czy na działce, jak i opakowanie typu solniczka – wygodne w niewielkich szklarniach i uprawach domowych.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 231 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
.
2024-04-25
Szybka i sprawna realizacja zakupu.
pixel