Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dodatki użyźniające glebę

( ilość produktów: 16 )

W większości przypadków ogrodowe gleby nie należą do nazbyt żyznych. Dodatkowo bezustanna uprawa – nawet jeśli to tylko trawnik, potrafi w czasie kolejnych lat wyjałowić glebę. Czasem zdarza się też, że gleba jest zbyt lekka lub zbyt ciężka na uprawę konkretnej rośliny. Wtedy z pomocą przychodzą dodatki użyźniające i poprawiające glebę.

Lepsza gleba to piękniejsze rośliny

Wśród najpopularniejszych użyźniaczy gleby znajdują się kompost i obornik, które można samemu uzyskać, stawiając w ogrodzie kompostownik albo zawierając bliższą znajomość z sąsiadem posiadającym konie lub bydło. W przypadku jednak, gdy takich możliwości nie ma, warto sięgnąć po ekologiczne dodatki użyźniające, które można znaleźć w każdym ogrodniczym sklepie. Wśród nich znajdziemy zarówno dodatki mineralne, takie jak mączka bazaltowa, jak również szereg preparatów zawierających kompostobornik lub biohumus. Zawarte w tych środkach składniki organiczne pomagają stworzyć w glebie warstwę próchniczą, poprawiając fizyczne właściwości gleby, takie jak chociażby jej sorpcyjność, czyli umiejętność zatrzymywania wody.

W ogrodzie i w donicy

Dodatki użyźniające glebę sprawdzą się wszędzie tam, gdzie rośliny wieloletnie od lat czerpią z podłoża składniki odżywcze, doprowadzając do jego zubożenia – pod murawy, żywopłoty czy inne rośliny wieloletnie. Ale takie preparaty sprawdzą się również w przypadku roślin domowych, które rosnąc na mocno ograniczonym podłożu, wyjaławiają je w szybkim tempie. Stosowanie tego typu preparatów nie niesie za sobą ryzyka przenawożenia, stąd idealnie sprawdzi się w domowej uprawie roślin doniczkowych – zwłaszcza dużych okazów, których z powodu wagi i rozmiaru nie można przesadzić.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 236 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-29
Szybko i profesjonalnie.
2024-04-25
Szybka i sprawna realizacja zakupu.
pixel