Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Muchy, muszki, osy i szerszenie

( ilość produktów: 23 )

Z punktu widzenia ekologii muchy, osy nie do końca są takimi szkodnikami, za jakie je uważamy. Osy zapylają kwiaty, choć znacznie mniejszy mają w tym udział od pszczół, wraz z szerszeniami, jako owady mięsożerne zmniejszają populacje mniejszych owadów, zjadając zarówno formy dorosłe, jak i gąsienice, a wszystkie trzy gatunki mają spory udział w oczyszczaniu ekosystemu z resztek materii. Jednak nie należą one do chętnie widzianych gości. Stąd warto mieć pod ręką preparaty, które pomogą zwalczyć te owady w naszym bezpośrednim otoczeniu.

Bzyczący problem.

O ile muchy są po prostu uciążliwe, o tyle osy i szerszenie to problem o wiele bardziej złożony. Są to owady, które często atakują nieniepokojone, a ich użądlenia mogą być co najmniej bolesne, a dla małych dzieci, osób starszych czy też osób uczulony na ich jad – nawet zagrażające życiu. To dlatego obecność gniazda os lub szerszeni często budzi panikę i strach, nie ma więc nic dziwnego w tym, że chcemy je jak najszybciej usunąć i zapomnieć o problemie.

W altanach i domkach działkowych problem jest nawet większy – podczas budowy gniazda osy i szerszenie potrafią nawet przegryźć się przez dyktę, płytę karton gipsową, a nawet drewno i jeśli nie będą podjęte kroki w celu ich usunięcia, gniazda tych owadów mogą rozrosnąć się do naprawdę ekstremalnych rozmiarów, stanowiąc poważne zagrożenie.

Dlatego warto przeciwdziałać problemowi, zanim będzie on na tyle poważny, że konieczne będzie wezwanie jednostki straży pożarnej do uporania się z tymi nieprzyjemnymi gośćmi.

Pułapki, spreje i lepy

Część oferowanych w naszym sklepie pułapek wykazuje równie skuteczne działanie wobec większości owadów latających – wabią zarówno muchy, osy, szerszenie, jak i ćmy, muszki i komary. Wiszące pułapki to tani środek o średniej skuteczności, sprawdzający się na niewielkich powierzchniach, takich jak otwarte altany czy inne ogrodowe zadaszenia. Wabią pojedyncze owady, więżąc je wewnątrz komory pułapki.

W przypadku stwierdzenia gniazda os lub szerszeni najskuteczniejszą bronią będzie specjalna gaśnica, która pozwoli w bezpieczny sposób zniszczyć wszystkie owady w gnieździe, nie dopuszczając do ataku z ich strony.

Muchy i muszki są rywalem znacznie mniej wymagającym, choć zdecydowanie najbardziej liczebnym. W pomieszczeniach zamkniętych świetnie sprawdzą się spreje na owady latające, wsparte popularnymi i okrągłymi lepami na muchy lub którąś ze stojących pułapek lepowych, z dostępnych w ofercie preparatów marki Target Substral lub Sumin.

Marka
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 236 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-29
Szybko i profesjonalnie.
2024-04-25
.
pixel