Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekologicznie na chwasty

( ilość produktów: 6 )

Chwasty są zmorą posiadaczy ogrodów. Nie ma takiego sposobu, który skutecznie usunąłby chwasty, jednocześnie zapobiegając ich ponownemu pojawieniu się przez długi okres. Na nasiona chwastów przywiewane z wiatrem nie ma bowiem żadnej rady. Można natomiast wybrać sposób walki z chwastami i zamiast żmudnego wyrywania, po którym często chwast i tak odrasta w tym samym miejscu z pozostawionego fragmentu korzenia, można wybrać środki, które uśmiercą niepożądane rośliny aż do ostatniej komórki korzenia i w ten sposób zdecydowanie spowolnią ich odrastanie.

Ekologią w chwasta

Bezsprzecznie jednymi z najbardziej popularnych i najbardziej skutecznych środków są te zawierające herbicyd totalny o nazwie glifosat. Jednak pomimo wysokiej skuteczności działania, dla środowiska preparaty oparte na glifosacie przynoszą zdecydowanie więcej szkody niż pożytku. Są badania potwierdzające, że substancja ta jest rakotwórcza, co więcej, glifosat można znaleźć nawet w mięsie oceanicznych ryb. Niechcianych chwastów można pozbyć się również za pomocą naturalnych środków – i nie mówimy tu o ręcznym plewieniu, a o zastosowaniu substancji, które skutecznie uśmiercą roślinę, sprawiając, że nie będzie ona odrastać. Najskuteczniejszą obecnie bronią przeciwko chwastom, niezawierającą szkodliwych dla środowiska substancji są środki oparte na skoncentrowanym kwasie pelargonowym, pochodzącym z olejków eterycznych pelargonii właśnie. Prowadzi on do zniszczenia błon komórkowych, a przez to do całkowitego zniszczenia rośliny.

Totalny brak chwastów

Preparaty oparte na kwasie pelargonowym takie jak Effect24h od Target lub AntyChwast Substral to preparaty działające zarówno na rośliny jedno, jak i dwuliścienne. Usuwają wszystkie popularne rośliny inwazyjne – mniszek, koniczynę, krwawnik, perz, skrzyp, a także mszaki.

To szybkodziałające i skuteczne środki, które jednym kliknięciem można zakupić w naszym sklepie!

Zapraszamy!

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 236 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Wszystko świetnie i sprawnie! Polecam, zwłaszcza, za tak niewielkie pieniądze.
2024-04-29
Zamówienie zrealizowane szybko, zapakowane starannie. Polecam
pixel