Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekologiczne odżywki dla roślin ogrodowych

( ilość produktów: 5 )

Nawet najbardziej zadbane rośliny mogą paść ofiarą infekcji grzybiczych lub ataku szkodników. Dotyczy to zwłaszcza roślin ogrodowych, które są znacznie bardziej narażone na wszelkie ataki, zwłaszcza że muszą również opierać się warunkom atmosferycznym. Dlatego oprócz odpowiedniej pielęgnacji i nawożenia, warto zwrócić uwagę na grupę produktów, jaką ją ekologiczne odżywki dla roślin ogrodowych.

Dlaczego warto stosować ekologiczne odżywki w ogrodzie?

Rośliny ogrodowe muszą radzić sobie z wieloma negatywnymi czynnikami, takimi jak warunki atmosferyczne, słaba jakość gleby, zanieczyszczenie powietrza. W ogrodach mieszczących się w dużych miastach lub na ich obrzeżach oraz wszędzie tam, gdzie są słabe gleby, może się zdarzyć, że pomimo odpowiedniego nawożenia rośliny nie są w stanie pobrać składników odżywczych z gleby, przez co rosną wolniej i są słabe, oraz wrażliwe na ataki chorób i szkodników. Problem ten rozwiązują odżywki dla roślin. To grupa produktów zawierająca aktywatory glebowe, które sprzyjają namnażaniu się pozytywnych mikroorganizmów w podłożu oraz wspierają rozwój korzeni, dzięki czemu rośliny lepiej chłoną z gleby zarówno składniki odżywcze, jak i wodę. Dzięki temu rosną lepiej nawet na słabych i zanieczyszczonych glebach, są mocniejsze, bardziej odporne i potrafią wykorzystać cały zadany nawóz.

Dla wszystkich roślin ogrodowych

W naszej ofercie nasi Klienci znajdą zarówno odżywki bardziej uniwersalne, skierowane do szerszej grupy roślin (na przykład Aktywit – Aktywator Życia Pozytywnych Mikroorganizmów firmy EkoDarpol), jak również preparaty selektywne, wybrane dla konkretnego gatunku lub rodzaju uprawy (na przykład Osiryl dla Bukszpanów Protect Garden czy Guard H dla owoców i warzyw firmy Target).

Wszystkie odżywki w poniższej kategorii to atestowane produkty o całkowicie naturalnym pochodzeniu. Nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko, są bezpieczne dla ludzi i zwierząt, oraz mogą być stosowane nawet w uprawach ekologicznych.

Marka
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 229 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
.
2024-04-03
Wszystko bylo OK
pixel