Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Mikoryzy dla roślin

( ilość produktów: 13 )

W naukach biologicznych mikoryza lub mykoryza jest bardzo powszechnie występującym zjawiskiem, polegającym na szeregu zależności między korzeniami roślin i grzybami. Szacuje się, że nawet 85% roślin wyższych na naszej planecie zawiązuje relacje z grzybami, w celu czerpania obopólnych korzyści z mikoryzy. W jej ramach, korzenie roślin mają lepszy dostęp do mikroelementów i składników pokarmowych zawartych w glebie, z kolei grzyby czerpią od roślin związki organiczne będące efektem przeprowadzanej przez grzyby fotosyntezy.

W poniższej kategorii znajdują się grzybnie wyselekcjonowane dla konkretnych roślin uprawnych, wchodzące z nimi z relację mikoryzy, co pozwala poprawić ogólny stan rośliny, zintensyfikować kwitnienie i zwiększyć plony.

Dlaczego warto zastosować mikoryzy w ogrodzie lub szklarni?

Dzięki zastosowaniu wyselekcjonowanych grzybni zawartych w mikoryzach, można zagwarantować roślinie lepszy dostęp do zawartych w glebie mikroelementów i składników odżywczych. Oznacza to, że rośliny będą lepiej odżywione, przez co staną się silniejsze, zdrowsze i będą rosły bujniej. W przypadku roślin jadalnych, zastosowanie mikoryzy gwarantuje lepsze zawiązywanie się kwiatów, co z kolei ma niebagatelny wpływ na późniejsze plony. Udowodniono również, że plony roślin wspomaganych mikoryzą są bardziej wyraziste w smaku. Zastosowanie mikoryzy na trawniku sprawia, że system korzeniowy trawy ulega przyspieszonej rozbudowie, co powoduje lepsze zadarnienie, a w efekcie gęstszą trawę o polepszonej witalności.

W przypadku wszystkich roślin mikoryza ogranicza konieczność stosowania nawozów oraz częstego podlewania. Dzięki współpracy korzeni z grzybami, rośliny są bardziej odporne na stres środowiskowy, taki jak susza, toksyny, przesadzanie czy niewłaściwe pH gleby. Mikoryzę wystarczy zastosować tylko raz na całe życie rośliny, co w przypadku trawników i roślin wieloletnich może być nie lada ułatwieniem w uprawie.

Szeroki wybór mikoryz dla różnych roślin uprawnych

W naszej ofercie znajdują się mikoryzy dedykowane dla szerokiej gamy roślin. Począwszy od mikoryz standardowych, znajdujących zastosowanie w większości upraw, od drzew i krzewów owocowych, przez rośliny warzywne, po ozdobne iglaki aż do roślin ozdobnych, aż po mikoryzy wyselekcjonowane dla węższej grupy roślin (np. Mikoryza dla pomidorów i paprykmikoryza dla roślin kwasolubnych czy specjalna mikoryza dla niektórych drzew iglastych), które gwarantują jeszcze lepszą współpracę pomiędzy roślinami a grzybnią, gwarantując szybki i wydajny wzrost roślin i zwielokrotnione plonowanie w przypadku roślin jadalnych. Dla wygody naszych klientów, w ofercie posiadamy również podręczne aplikator do mikoryzy, który ułatwi jej stosowanie i zagwarantuje, że zostanie oda podana prawidłowo, wprost do korzeni rośliny.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 233 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Ekstra
2024-04-25
.
pixel