Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Myszy i szczury

( ilość produktów: 10 )

Według danych statystycznych, aż 40% ssaków na Ziemi to gryzonie, a wśród nich jedną z najbardziej znienawidzonych społecznie grup są myszy i szczury. Chociaż kojarzą się z ubóstwem i brudem, te dwa gatunki towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat i bardzo często znajdują się znacznie bliżej nas, niż byśmy sobie tego życzyli. 

O myszach i szczurach słów kilka

Największym problemem gryzonie te są w okolicach wiejskich i podmiejskich oraz wszędzie tam, gdzie w bezpośredniej bliskości domu znajdują się łąki i pola. Największe natężenie inwazji można zaobserwować pod koniec jesieni, gdy na łąkach niewiele pozostało do zjedzenia, a pobliskie zabudowania wabią te zwierzęta obietnicą ciepła i pożywienia.

Nierzadko pozostają początkowo niezauważone i dopiero zniszczenia, jakie powodują wraz z pojawiającymi się w coraz większej ilości odchodami, sprawiają, że człowiek zaczyna orientować się w problemie mieszkańców na gapę.

O ile myszy są uciążliwe ze względu na niszczenie niemal każdego materiału, o tyle szczury stanowią zagrożenie sanitarne, jako nosiciele wielu niebezpiecznych chorób – od salmonellozy, przez leptospirozę, skończywszy na wściekliźnie. W naszych okolicach ryzyko przenoszenia przez szczury tyfusu plamistego czy dżumy jest niewielkie, jednak szkodniki te należy bezwzględnie tępić, ponieważ pozostawione w spokoju rozmnożą się do liczby, która będzie niemożliwa do usunięcia bez pomocy wyspecjalizowanych deratyzatorów.

Preparaty na gryzonie

Jednym z najpopularniejszych typów preparatów przeciwko myszom i szczurom są preparaty oparte o bromadiolon – np. Target Szczury i Myszy, Granulat. Jest to pochodna kumaryny, działająca przeciwkrzepliwe. W kilka dni po spożyciu przez mysz lub szczura dochodzi do poważnych zaburzeń układu krzepnięcia, przez co zatruty szczur po prostu wykrwawia się wewnętrznie.

Stosując trutki na szczury, warto pamiętać, aby często zmieniać rodzaj trutki, bo gryzonie, zwłaszcza szczury, dość szybko uczą się, co im szkodzi. Dla pewniejszego działania można stosować zamiennie preparaty granulowane Target i pastę na Szczury i Nornice od Protect Garden.

Pamiętając o tym, że trutki na szczury są preparatami biobójczymi i niebezpiecznymi również dla innych organizmów żywych, warto stosować dostępne u nas stacje deratyzacyjne, co zwiększy bezpieczeństwo po wyłożeniu trutki.

Marka
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 229 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-25
Szybka i sprawna realizacja zakupu.
2024-04-03
Wszystko bylo OK
pixel