Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Preparaty do basenu

( ilość produktów: 23 )

Preparaty do basenu i wszelka chemia basenowa to zakup konieczny dla każdego posiadacza basenu. Nie jest istotne to, czy dysponujemy basenem ogrodowym, składanym na zimę, czy może posiadamy basen wkopany w ziemię, czy też zaliczamy się do grupy osób, posiadających basen pod dachem. Jeśli jest to basen na tyle duży, że nie wymieniamy w nim wody regularnie co kilka dni, wtedy zakup odpowiednich preparatów jest niezbędny by umożliwić zdrowe zażywanie basenowych kąpieli.

Dlaczego stosowanie preparatów do basenu jest istotne?

Woda w basenie ma niestety predyspozycje do zanieczyszczania się. Basen jest zbiornikiem wody stojącej, na który zwykle oddziałują niekorzystne czynniki zewnętrze – temperatura i promieniowanie słoneczne. Dodatkowo, baseny ogrodowe często zanieczyszczają się przez przedostawanie się do nich gleby lub roślinności, a to wszystko tworzy wprost idealne warunki do namnażania się szkodliwych mikroorganizmów i rozwoju alg, czyli popularnych glonów. Aby utrzymać odpowiednią jakość wody potrzebna jest nie tylko prawidłowa filtracja wody basenowej ale również odpowiednie stosowanie preparatów chemicznych, które pomogą zwalczyć zanieczyszczenia i będą przeciwdziałały rozwojowi mikroorganizmów i glonów.

Dzięki stosowaniu preparatów do basenów będzie można nie cieszyć się bezpieczną kąpielą, nie narażając się na alergie skórne i choroby wywoływane przez mikroorganizmy bytujące w zanieczyszczonej wodzie.

Preparaty do basenów – których użyć?

Rynek chemii basenowej obfituje w różnorakie produkty. Nie wszystkie jednak są całkowicie bezpieczne. Dlatego pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest to, czy wybrany produkt posiada odpowiedni atest. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie sprawdzone i pewne produkty najlepszych marek (Target, Acrylmed), które posiadają wszelkie wymagane atesty i zezwolenia.

Dobranie odpowiedniego preparatu z pewnością ułatwią Paski testowe do basenów, które pomogą określić aktualne pH wody, poziom wolnego chloru i jej zasadowość. W przypadku zbyt niskiego pH sprawdzi się środek je podwyższający – na przykład Alkasol Plus od Target. Z kolei przy zbyt niskim poziomie chloru, niezbędne będą środki takie jak Extra Chlor Target czy Triochlor w tabletkach tego samego producenta, które nie tylko dezynfekują wodę ale przeciwdziałają powstawaniu glonów.

Dla utrzymania przejrzystej, błękitnej wody gdy zawiera ona zbyt dużo żelaza z pewnością pomocny będzie LAZUR C od Acrylmed. Z kolei Calcid Winter tej samej marki, pozwoli zabezpieczyć basen na zimę, jeśli pozostawiamy w nim wodę w tym okresie. W ofercie znajduje się również poręczny dozownik pływający do tabletek oczyszczających, który ułatwia ich stosowanie i wspomaga równomierne rozprowadzenie środka po całym basenie. Z oferowanymi w naszym sklepie produktami dbałość o czysty basen jest dziecinnie proste i niewymagające wysiłku!

Marka
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 233 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Bardzo dobry kontakt ze sklepem, produkty zgodne z opisem, wszystko ok. Polecam.
2024-04-25
Szybka i sprawna realizacja zakupu.
pixel