Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekologicznie na szkodniki roślin

( ilość produktów: 63 )

Pojawienie się szkodników na wypielęgnowanych i ulubionych roślinach nie musi świadczyć o zaniedbaniach i błędach pielęgnacji. Przyniesione wraz z nową sadzonką ze sklepu, przywiane z wiatrem z ogrodu sąsiada, często mnożą się niezauważalnie i widzimy je dopiero w chwili, gdy inwazja przybiera na sile. Wiecznie głodne insekty potrafią zniszczyć roślinę w ciągu kilku tygodni, dlatego warto przedsięwziąć odpowiednie środki po zauważeniu pierwszych objawów ich bytności.

Zabójczo dla insektów, bez szkody dla środowiska

Choć do niedawna główną bronią w walce ze szkodnikami roślin były silne środki chemiczne, ekologiczne preparaty są wybierane coraz częściej, ze względu na skuteczność, która jest niemal równie wysoka, jak w przypadku sztucznej chemii, jednak są nieporównywalnie lepsze dla środowiska naturalnego. Większość ekologicznych środków przeciw insektom powstaje w oparciu o preparaty olejowe, których głównym składnikiem jest olej rycynowy lub rydzowy. Przedstawicielami tej grupy środków są na przykład Emulpar 940 EC firmy Target, Substral Polysect czy Siltac EC od Sumin. Opryskane nim owady giną na skutek uduszenia, gdy ich aparaty szparkowe zostają zablokowane przez gęsty olej. Tego typu preparaty stosowane są zarówno w uprawach profesjonalnych, jak i amatorskich, jako skuteczna metoda przeciwko takim szkodnikom jak przędziorki, mszyce, miseczniki i wiele innych. Inna grupa preparatów opiera się na ekstraktach z ziół, które sprawiają, że sama roślina, jak i gleba wokół niej staje się nieprzyjazna dla insektów. Do tej grupy środków należą na przykład Target Wrotycz Ekstrakt czy ProBio Ogród Chilli & Czosnek.

Kontrola populacji

Do ekologicznych środków przeciw owadom należą również wszelkiego typu tablice lepowe lub lepy taśmowe, a także pułapki feromonowe. Są one skuteczne zwłaszcza w pierwszych momentach inwazji, gdy jej szkodliwe skutki nie są jeszcze zbyt dobrze widoczne. Tablice lepowe i inne pułapki pozwalają wychwycić pierwsze pojawiające się owady, co pozwala na podjęcie odpowiednich środków zaradczych, zanim populacja szkodników wzrośnie za bardzo. Miłośnicy warzyw z własnego ogrodu z pewnością docenią środki zwalczające ślimaki, taki jak taśma miedziana pułapki na ślimaki czy środki zawierające miedź (np. Ferramol od Target). Dzięki ich zastosowaniu można skutecznie uchronić rabaty przed zniszczeniami, których powodem są właśnie ślimaki.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 228 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Ekstra
2024-04-12
polecam szybka dostawa
pixel