Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Maści ogrodnicze

( ilość produktów: 5 )

Maści ogrodnicze powinny znaleźć się w apteczce każdego ogrodnika – nie tylko tego bardziej zaawansowanego, który samodzielnie przeprowadza szczepienie drzew i krzewów, ale wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z ich uprawą – bez względu na to, czy mowa o drzewach i krzewach ozdobnych, czy owocowych. I choć maść można zrobić samodzielnie, warto mieć jedno opakowanie gotowej maści w zanadrzu, które pomoże w nagłych wypadkach.

Po co są maści ogrodnicze?

Maść ogrodnicza jest specjalnym preparatem, którym pokrywa się rany drzewa, powstałe w wyniku cięcia, szczepienia, pęknięć mrozowych i innych uszkodzeń mechanicznych. Maść ogrodnicza przyspiesza gojenie się ran drzew i krzewów oraz zabiega infekcjom rośliny, powodowanym przez patogeny chorobotwórcze. Dzięki zastosowaniu maści, rana po cięciu czy szczepieniu szybko się zabliźni, a drzewo lub krzew przetrwa bez uszczerbku na jego ogólnej kondycji. Jest to preparat przydatny nie tylko w sadownictwie – również osoby, które nie mają nic wspólnego ze szczepieniem drzew, mogą jej używać. Jest to nieodzowny produkt zwłaszcza w zimie, kiedy drzewa i krzewy narażone są na uszkodzenia mrozowe. Przed zastosowaniem maści ogrodniczej należy dokładnie oczyścić ranę i wyrównać jej brzegi, dzięki czemu maść będzie działała bardziej efektywnie. Środek rozprowadza się równomiernie po całej powierzchni uszkodzenia, pokrywając również jego obrzeża i obrys. Maść zasycha w ciągu godziny od aplikacji i tworzy trwałą, ale elastyczną powłokę, która będzie systematycznie uwalniać substancje gojące i przeciwgrzybicze. Powłoka ta jest niezmywalna i wysoce odporna na warunki atmosferyczne, pozostając na miejscu aż do całkowitego zagojenia. Można używać jej przez cały rok, jednak większość producentów zaleca nakładanie w dodatnich temperaturach i przy braku opadów, gdyż takie okoliczności mogą spowolnić zasychanie maści.

Szeroki wybór dla wygody użytkowników

Bez względu na producenta i formy, maść ogrodnicza składa się wyłącznie z naturalnych składników. Jest to mieszanka wosku, kalafonii i organicznych rozpuszczalników, bogatych w substancje pokarmowe i regeneracyjne. Zwykle nie posiadają one żadnych substancji aktywnych, chociaż można spotkać maści zawierających naturalne fungicydy, dla lepszej ochrony przed infekcją. Nasza oferta obejmuje szereg maści renomowanych producentów ogrodniczych (Target, Agrecol, Sadomal). Najbardziej popularną formą maści jest emulsja, którą nakłada się na uszkodzenie za pomocą pędzla. Jednak w odpowiedzi na zapotrzebowanie oraz w trosce o wygodę i komfort naszych Klientów, wprowadziliśmy do ofert maść ogrodniczą w formie wygodnego spreju (Sadomal Maść AL od Agropak) oraz emulsję w butelce z wygodnym aplikatorem, która nie wymaga dodatkowego pędzla (Maść Ogrodnicza z Aplikatorem Agrecol).

Marka
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 229 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Ekstra
2024-04-25
.
pixel