Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Do zwalczania chwastów

( ilość produktów: 32 )

Chwasty są nie tylko mało estetycznym elementem ogrodu, sprawiając, że ogród wygląda na niezadbany, ale chwasty przede wszystkim, poprzez swoją odporność i wysokie tempo wzrostu potrafią zagłuszyć inne rośliny, sprawiając, że będą one rosły gorzej lub całkiem zmarnieją. Można próbować radzić sobie z chwastami starą metodą, czyli po prostu regularnie je wyrywać, jednak jest to metoda męcząca i często nieskuteczna, ze względu na pozostawione w glebie korzenie, z których chwast odrasta na nowo. Można jednak ułatwić sobie pracę, stosując odpowiedni środek chwastobójczy.

Dlaczego warto stosować środki chwastobójcze?

Chwasty nie tylko szpecą ogród, trawnik czy rabaty warzywne, ale przede wszystkim zużywają wodę i składniki odżywcze zawarte w glebie. Mogą również wpływać niekorzystnie na jakość i kondycję uprawianych roślin, a także przyciągać szkodniki i patogeny chorobotwórcze. Dlatego warto wypowiedzieć wojnę chwastom i zadbać o usunięcie ich z terenu upraw.

Środki chwastobójcze możemy podzielić na dwie grupy:

  • Preparaty selektywne, niszczące wybraną grupę roślin (np. tylko rośliny jednoliścienne)
  • Preparaty nieselektywne, niszczące wszystkie grupy roślin.

Pomyłka w doborze odpowiedniego środka może skutkować zniszczeniem uprawianych roślin, dlatego przed zakupem, a także przed zastosowaniem, należy dokładnie przeczytać etykietę, sprawdzając jaki typ roślin jest wrażliwy na wybrany środek. Problem chwastów dotyczy również posiadaczy podjazdów, kamiennych ścieżek czy innych brukowanych powierzchni. Chwasty znajdą najmniejszą szczelinę, w której będą mogły się zadomowić. Wyrywanie, zwłaszcza wyrośniętych chwastów z takich miejsc jest utrudnione i może pozostawić w glebie fragmenty korzeni, z których wkrótce odrośnie nowa roślina, dlatego dobrze jest mieć w zanadrzu porządny środek chwastobójczy, który sprawdzi się w takiej sytuacji (np. Effect24H od Target).

Skuteczna eksterminacja chwastów

Do niedawna jednym z najpopularniejszych środków chwastobójczych na świecie był glifosat – wysoce toksyczny środek, który od jakiegoś czasu jest nielegalny na terenie Unii Europejskiej. Zanim jednak sięgniemy po silne, chemiczne środki, warto zapoznać się z naszą ofertą. Posiadamy w sprzedaży wiele preparatów o ogromnej sile rażenia, które jednak nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko.

Nasza oferta szczególnie może zainteresować wielbicieli trawników i muraw, ponieważ posiadamy szereg środków zwalczających chwasty pojawiające się na trawnikach (mniszek, skrzyp, koniczyna i inne) oraz skutecznie usuwających inwazyjne mchy. Równie bogatą ofertę mamy dla posiadaczy brukowanych podjazdów, deptaków i placów. Szereg środków o działaniu totalnym w krótkim czasie pozbędzie się chwastów z utwardzonych powierzchni, nie czyniąc szkody środowisku naturalnemu (Effect24h Target, Substral AntyChwast Total).

Należy pamiętać, że podczas stosowania środków chwastobójczych trzeba zachować szczególną ostrożność i podstawy BHP.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 235 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Ekstra
2024-04-29
Zamówienie zrealizowane szybko, zapakowane starannie. Polecam
pixel