Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nawozy uniwersalne

( ilość produktów: 74 )

Każda roślina potrzebuje nawozu – to prawda stara jak świat. W naszej szerokości geograficznej gleby nie grzeszą specjalną urodzajnością, a dodatkowo w rejonach miejskich i podmiejskich często bywają zanieczyszczone. To może mieć wpływ na tempo wzrostu i ogólną kondycję roślin – bez względu na to, czy uprawiamy ogród warzywny, czy rośliny ozdobne przy domu.

Nawozy uniwersalne to grupa nawozów dedykowana dla większości uprawianych roślin. To przydatny nawóz, często stosowany przez początkujących ogrodników, którzy jeszcze nie posiadają szerokiej wiedzy w temacie specjalnego nawożenia konkretnych upraw. Ale nawozy uniwersalne to produkt również dla tych osób, które nie mają czasu na „zabawę” specjalistycznymi nawozami lub tych, które chcą uciąć koszty związane z uprawą, nie rezygnując z dodatkowego zasilania roślin.

Dlaczego warto stosować nawozy uniwersalne?

Uniwersalność nawozów polega na tym, że mogą być one stosowane bez względu na rodzaj uprawy. Nadają się do zasilania zarówno roślin ozdobnych jak i owoców i warzyw. Mogą być użyte również dla poprawienia kondycji trawników. Ilość mikro i makroelementów została w nich uśredniona do poziomu, który pozwala wspomóc każdy typ rośliny, nie powodując przenawożenia konkretnym składnikiem. Są idealne zarówno do wiosennego nawożenia, gdy rośliny są w początkowej fazie wegetacji, jak i do regularnego zasilania.

Nawozy uniwersalne to również ułatwienie dla początkujących ogrodników, którzy jeszcze nie opanowali szerokiej wiedzy na temat nawożenia konkretnych gatunków, a także dla wszystkich tych, którzy na jednym areale mają wiele różnych roślin i nie chcą rozdrabniać się na nawozy specjalistyczne dla każdego ich typu. To również dobry wybór do zasilania roślin doniczkowych uprawianych w domu – dzięki uśrednionej zawartości składników odżywczych ryzyko przenawożenia ograniczonej ilości podłoża zamkniętego w donicy jest mniejsze, a ich stosowanie daje szybkie rezultaty.

Szeroki wybór nawozów uniwersalnych

Nasz Sklep oferuje zróżnicowaną gamę nawozów uniwersalnych wiodących producentów ogrodniczych. Od popularnej Azofoski czy kilku rodzajów granulowanego obornika, przez humusy, kompost oraz złożone nawozy wieloskładnikowe. Oferowane nawozy występują we wszystkich możliwych formach – proszku, granulatu, płynu czy żelu, co gwarantuje, że każdy ogrodnik znajdzie produkt, którego potrzebuje i który będzie dla niego wygodny. Nawóz uniwersalny to najczęściej wybierany nawóz, zarówno w uprawie domowej, gruntowej czy pod osłonami. Wystarczy przeczytać załączony przez producenta opis sposobu użycia i można rozpocząć zasilanie swojej uprawy.

Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 233 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Bardzo szybka realizacja zamówienia. Bardzo dobry kontakt ze sklepem, produkty zgodne z opisem, wszystko ok. Polecam.
2024-04-03
Wszystko bylo OK
pixel