Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Oświetlenie dla roślin

( ilość produktów: 10 )

Światło jest roślinom niezbędne do życia – to niezaprzeczalny fakt. To właśnie światło umożliwia roślinom przeprowadzanie procesu fotosyntezy, która została uznana za jedną z najważniejszych przemian biochemicznych na Ziemi. To dzięki fotosyntezie, rośliny roślina może wytwarzać związki organiczne – głównie cukry, potrzebne im do życia oraz życiodajny tlen. Dlatego, jeśli prowadzimy uprawę domową, halową lub jakimkolwiek innym miejscu, w którym światła jest zbyt mało lub wcale, rośliny należy odpowiednio doświetlać, by umożliwić im prawidłowy wzrost i rozwój.

Dlaczego warto doświetlać rośliny?

Chociaż dla roślin najlepszym światłem jest naturalne światło słoneczne, coraz częściej w uprawie i hodowli roślin spotykamy się z sytuacjami, kiedy naturalnego światła jest zbyt mało. Zwykłe, białe światło nie jest odpowiednie dla roślin, dlatego w przypadkach, gdy zachodzi konieczność doświetlania upraw, warto zainwestować w specjalne oświetlenie dla roślin, czyli takie, w którym długość fal świetlnych jest odpowiednia dla prawidłowego przeprowadzania fotosyntezy.

Sztuczne światło świetnie sprawdza się w domowej produkcji rozsad. Zwłaszcza, gdy chodzi o rozsady roślin warzywnych – zwykle wysiew nasion do rozsadników odbywa się już na przełomie lutego / marca, czyli w okresie, kiedy światła słonecznego jest wciąż bardzo niewiele. Dodatkowe doświetlenie przyspieszy kiełkowanie i wzrost rośliny. Dodatkowego doświetlana, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym mogą potrzebować również niektóre domowe rośliny światłolubne. Doświetlając rośliny możemy niejako „sterować” okresem kwitnienia – co jest bardzo przydatne, jeśli chcemy by popularny grudnik zakwitł dokładnie na święta Bożego Narodzenia lub po prostu chcemy cieszyć się pachnącymi i kolorowymi kwiatami naszych roślin doniczkowych również zimą.

Dodatkowe doświetlanie roślin nie musi być ani skomplikowane ani drogie. Oczywiście, w przypadku upraw szklarniowych koszty oświetlenia będą z pewnością spore, natomiast w przypadku upraw domowych nie trzeba obawiać się wysokich kosztów zakupu i użytkowania pojedynczych punktów świetlnych. Dlatego jeśli chcemy poprawić wydajność swojej domowej hodowli lub po prostu cieszyć się lepszym wzrostem i dłuższym kwitnieniem, albo intensywniejszym kiełkowaniem roślin w domu, warto zainwestować parę groszy w specjalne lampy.

Szeroki wybór dodatkowego oświetlenia dla roślin

W naszym sklepie dostępne są od ręki nie tylko gotowe lampy dla roślin, ale też wszelki dodatkowy asortyment, który może usprawnić i ułatwić domową uprawę roślin. Począwszy od pojedynczych żarówek do doświetlania roślin, przez listwy oświetlające,  po stelaże do powieszenia oświetlenia bezpośrednio nad uprawą. Nasza oferta skierowana jest głównie do domowych upraw, a wciąż poszerzający się asortyment z pewnością spotka się w uznaniem domowych hodowców. Oferowane przez nas produkty świetnie sprawdzą się w domowej produkcji sadzonek i rozsad, ale również zapewnią odpowiednią ilość światła domowym ziołom, warzywom hodowanym całorocznie w donicach czy wreszcie roślinom ozdobnym o specjalnych potrzebach związanych ze światłem. Wszystkie oferowane przez nas produkty są tworzone przez wiodących na rynku producentów artykułów ogrodniczych. Posiadają wszelkie konieczne certyfikaty i są całkowicie bezpieczne w użyciu.

Przedziały cenowe
Cena
-
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 233 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-29
Zamówienie zrealizowane szybko, zapakowane starannie. Polecam
2024-04-25
Szybka i sprawna realizacja zakupu.
pixel