5 zastosowań skrzyni ogrodowej
Drobne akcesoria i większe przedmioty w domu bez przeszkód przechowamy w szafie lub plastikowych pojemnikach. Jak zabezpieczyć potrzebne narzędzie przydatne w ogrodzie? Z rozwiązaniem przychodzą skrzynie ogrodowe, dzięki którym z łatwością zaprowadzimy porządek na rekreacyjnej działce, tarasie, czy w altanie. Jednak skrzynia ogrodowa to nie tylko funkcjonalny pojemnik. Oto 5 zastosowań skrzyń ogrodowych.
1. Pojemna “szafa” w ogrodzie
W ogrodzie albo na rekreacyjnej działce nie może zabraknąć narzędzi ogrodowych, akcesoriów do grilla, kocy, poduszek na meble ogrodowe czy sprzętu sportowego, z którego możemy korzystać na świeżym powietrzu. Zgromadzone w ogrodzie skarby najwygodniej i najbezpieczniej przechować w pojemnym kufrze ogrodowym. W ten sposób nie tylko zaprowadzimy porządek w ogrodzie, ale możemy uchronić dzieci przed zabawą niebezpiecznymi dla nich narzędziami. Dostępne w sklepie Przydomu.pl skrzynie ogrodowe z tworzywa sztucznego wyposażono w zamek, dzięki któremu możemy zamknąć schowek na kłódkę (brak w zestawie), zapewniając bezpieczeństwo przechowywanym w nich przedmiotom.
2. Obudowa na kosze na śmieci
Nieestetycznie wyglądające kosze na odpady stałe często szpecą ogrodową przestrzeń. Rozwiązanie? Atrakcyjnie wyglądająca obudowa na śmietnik. Schowane w niej pojemniki na śmieci z pewnością nie zakłócą estetyki ogrodu, świetnie komponując się z ogrodową przestrzenią. Wykonane z drewna obudowy powinniśmy starannie zaimpregnować, a także powtarzać tę czynność co jakiś czas, aby obudowa nie uległa zniszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych. Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie pracy, możemy skorzystać z gotowych rozwiązań. Budowa schowka ogrodowego Store It Out marki Keter pozwala wygodnie stawiać w nim kosze na śmieci - próg podłogi specjalnie obniżono po to, aby wprowadzanie i wyprowadzanie koszy było wygodne. Pojemnik ogrodowy wykonano z tworzywa sztucznego, dzięki czemu utrzymanie go w czystości nie przysparza kłopotu, a przyjemna dla oka faktura przypominająca drewno doskonale odnajduje się pośród roślin i natury.
3. Ławka ogrodowa
Tym, którzy poszukują skrzyni ogrodowej na taras, z pewnością do gustu przypadnie skrzynia ogrodowa z oparciem. Razem z pojemnym kufrem ogrodowym zyskujemy wygodną ławkę, która umili odpoczynek przy kawie na tarasie czy w altanie. Praktycznym oraz estetycznym przykładem tego typu kufra jest skrzynia ogrodowa z siedziskiem Garden Bench marki Keter. Wieko skrzyni to jednocześnie siedzisko ławeczki, która dzięki specjalnie wzmocnionej konstrukcji pomieści dwie dorosłe osoby. Mimo że wykonane z tworzywa sztucznego, przypomina drewnianą ławkę, dlatego z pewnością będzie pięknie współgrać z drewnianymi meblami czy innymi elementami architektury ogrodowej.
4. Niewielki stolik
Niektóre skrzynie, dzięki płaskiemu wieczku doskonale sprawdzają się, jako stoliki kawowe, przy których możemy miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Świetnie sprawdzi się w takiej roli okrągła skrzynia ogrodowa Circa Wood marki Keter, której struktura podobnie jak inne przedstawione tutaj kufry ogrodowe z plastiku przypomina drewno. Okrągły kształt sprawia, że możemy wygodnie rozsiąść się wokół skrzyni na balkonie, trawie czy tarasie, a płaskie, wzmocnione wieko pozwala ustawić na nim filiżankę, kubek czy talerzyk.
5. Ozdoba ogrodu
Zastosowań skrzyń do ogrodu, na taras czy balkon wymieniliśmy wiele, ale warto podkreślić jeszcze jedną - schowki ogrodowe mogą być piękna dekoracją ogrodu. Skrzynie ogrodowe przybierają przeróżne formy, kształty i wzory. Chociaż wykonane z tworzywa sztucznego, często inspirowane są naturą - ich powierzchnia przypomina naturalne materiały - od drewna po rattan. Dzięki temu schowki ogrodowe są nie tylko praktyczne, ale i estetyczne, a ich czyszczenie nie jest kłopotliwe. Skrzynie ogrodowe z drewna czy kufry ogrodowe z rattanu nie są odporne na warunki atmosferyczne (np. deszcz), dlatego wymagają specjalnej pielęgnacji i stosowania impregnatów. Plastikowe skrzynie ogrodowe natomiast nie wymagają stosowania preparatów przedłużających ich żywotność, długo więc zachowają niezmienioną formę, ozdabiając przydomową przestrzeń.