Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przygotuj ogród do zimy

2015-08-24
Przygotuj ogród do zimy


Aby wiosną w ogrodzie było mniej pracy, jesienią należy odpowiednio o niego zadbać. Po sezonie letnim ogród wymaga uporządkowania. Pamiętajmy, że w momencie, gdy kończy się sezon wegetacji roślin, zaczyna się intensywny okres dla ogrodnika.

W niezbyt przyjazną pogodę możemy czuć się zniechęceni wykonywaniem jakiejkolwiek pracy w ogrodzie. Ta pora roku dla wielu ogrodników bywa najbardziej znienawidzoną, kojarzącą się z ciągłym grabieniem liści. Wystarczy pomyśleć o małym zabiegu zawczasu i możemy sprawić, że pomimo brzydkiej pogody nasze oko będzie cieszyło się polanami pięknych wrzosów. W miejscach, gdzie wykopane zostały rośliny jednoroczne zasadź tęcze wrzosów oraz Buxus sempervirens, potocznie zwanym bukszpanem wieczniezielonym. Dzięki tym roślinom każda praca jesienną porą sprawi, że będziesz czuć się wyjątkowo.

Ochrona krzewów


Każde z krzewów, które nie są mrozoodporne, musimy osłonić agrowłókniną. Przed takim zabiegiem zróbmy przegląd naszych roślin i krzewów. Jeżeli krzewy iglaste nie były odpowiednio pielęgnowane w okresie wegetacji, może okazać się, że potrzebują odpowiedniego ratunku z naszej strony. Jedną z groźniejszych chorób iglaków jest fytoftoroza. Jeżeli za późno zareagujemy, nie pozostaje nic innego jak wykopać iglaki. Pierwszym objawem choroby iglaków jest zahamowanie wzrostu rośliny oraz stopniowe zamieranie pędów, tzw. żółknięcie, aż po więdnięcie całej rośliny. Fytoftorozę bardzo trudno zwalczyć. Dlatego na przełomie września i października zastosuj nawóz zawierający dużo potasu i fosforu, które przygotują roślinę do nadchodzącej zimy.

Krzewy takie jak róże, powojniki, młode egzemplarze klonów palmowych należy chronić przed mrozem przez obsypywanie nasady rośliny ziemią oraz liśćmi do 20 cm. Pędy roślin pnących, które są wrażliwe na mróz, należy położyć delikatnie na ziemi i obsypać warstwą ziemi lub piasku. Nie zapominajmy o naszych roślinach znajdujących się na balkonach oraz tarasach. Najlepiej owinąć donice słomą lub tekturą falistą i postawić na grubych deseczkach.

products
Początek jesieni to najlepsza pora aby zadbać o wygląd naszego ogrodu wiosną; wiosenne kwiaty takie jak przebiśniegi, krokusy, tulipany, narcyzy, szafirki, hiacynty należy sadzić właśnie teraz. Pamiętaj, że sadzone cebulki muszą być w stanie spoczynku.

Zdrowe oczko wodne


cytat Nadejście jesieni to sygnał do rozpoczęcia prac porządkowych również w przydomowych oczkach wodnych. Jesienią wiele roślin w oczkach wodnych zaczyna żółknąć oraz obumierać. Zamierającą roślinność należy usuwać z oczka wodnego poprzez jej obcinanie. Zwróć uwagę również na liście wpadające do oczka wodnego z pobliskich drzew liściastych. Takie liście, które wpadają do naszego oczka, powinny być jak najszybciej wyławiane. Jeżeli nasz akwen ma ponad 1 m głębokości nie ma potrzeby, aby był osuszany na zimę. Głębokość powinna wystarczyć do przetrwania roślin wodnych. Warunkiem, aby rośliny przetrwały zimę jest umieszczenie wszystkich ich części pod wodą. Pozostawienie na powierzchni spowoduje, że z pewnością przemarzną i zgniją. Jeśli w oczku wodnym znajdują się filtry oraz pompy mogą one tam pozostać aż do późnej jesieni. Ale przed pierwszymi przymrozkami należy je wyłączamy. Jeśli zanurzone są płycej niż 60 cm wyciągamy je na zimę z jeziorka, aby zamarzająca woda ich nie uszkodziła.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2015

Polecane

Nawóz jesienny do ozdobnych 1 kg

Nawóz jesienny do ozdobnych 1 kg

16,99 zł brutto/1szt.(16,99 zł / kg brutto)
Agrowłóknina HORTI-LINE zimowa 1,60 m x 10 mb

Agrowłóknina HORTI-LINE zimowa 1,60 m x 10 mb

29,99 zł brutto/1szt.(18,74 zł / m brutto)
Agrowłóknina HORTI-LINE zimowa 1,60 m x 50 mb

Agrowłóknina HORTI-LINE zimowa 1,60 m x 50 mb

89,99 zł brutto/1szt.(56,24 zł / m brutto)
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-03-04
Jestem bardzo zadowolona z zakupu i ceny
2024-02-28
Super! Szybko i bardzo dobra informacja o statusie zamówienia.
pixel