Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zakątek dla majsterkowicza

2015-10-02
Zakątek dla majsterkowicza

Jeżeli posiadamy w naszym domu/garażu wolne miejsce, warto zorganizować zakątek z elektronarzędziami. Jakie narzędzia powinny znaleźć się w przydomowym warsztacie? Oto kilka narzędzi, dzięki którym zaoszczędzimy na fachowcach podczas drobnych remontów.

Pierwszym podstawowym narzędziem niezbędnym przy remoncie jest pilarka tarczowa. W zależności od naszych potrzeb mamy na rynku ręczne pilarki tarczowe przeznaczone głównie do prostoliniowego cięcia drewna i materiałów drewnopochodnych. Wyróżnia się pilarki standardowe ze stałym klinem, zgłębiarki z klinem ruchomym, pilarki kolumnowe oraz czwarty rodzaj pilarek – pilarki ukośne zwane potocznie ukośnicami.

Jeżeli planujesz samodzielnie zmienić blat kuchenny bądź przyciąć zakupione gotowe drzwi przesuwane do szafy wnękowej w naszym warsztacie nie powinno zabraknąć standardowej pilarki tarczowej. Jeżeli w planach masz zmianę podłogi bądź przycinanie drewnianych listew przypodłogowych, polecamy zainwestować w bardziej profesjonalną pilarkę ukosową. Pilarki ukosowe zapewniają dokładne przycinanie drewna, które nie wymagają poprawek ręcznych. Z takimi narzędziami bez trudu wykonasz samodzielnie wiele przedmiotów, które moga być później pwoodem do dumy - od karmnika przez domki dla dzieci aż po ogrodowe altany.

Jeżeli wciąż nie możesz zdecydować się, czy pilarka akurat jest niezbędnym narzędziem w Twoim warsztacie, przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 10 podstawowych zastosowań pilarki:

1. przycinanie na długość drzwi,
2. wycinanie pod kątem listew podłogowych,
3. przycinanie płyt gipsowo-kartonowych,
4. obróbka profili aluminiowych i plastikowych,
5. przycinanie elementów podłóg,
6. obcinanie nieokorowanych krawędzi desek,
7. przycinanie krawędzi desek,
8. cięcie twardych płyt budowlanych,
9. cięcie płyt wiązanych cementem,
10. cięcie płyt włóknowo-cementowych.

Akcesoria, jakie warto dokupić do pilarki tarczowej:
1. Worek na pył, dzięki któremu nie zostawimy wkoło siebie kurzu ani brudu.
2. Prowadnice, stanowiące idealną pomoc przy wykonywaniu precyzyjnych cięć pod kątem od 45º i 90º. Dzięki nim uzyskamy idealnie proste, precyzyjne cięcia z maksymalnym odchyleniem 1 mm na metr.
3. W zależności od potrzeb tarcze od 8 do 60 zębów.

Jeżeli na liście zakupów znajduje się już pilarka warto zastanowić się na czym taka pilarka będzie umiejscowiona. Jeżeli w przydomowym warsztacie nie będziemy inwestować w profesjonalne stoły pod pilarki, należy zwrócić uwagę, aby zbudowany nawet przez nas stół pod pilarkę był solidnie wykonany. Często na stole będziemy używać większej siły bądź kłaść dość ciężkie przedmioty. Dlatego już teraz pomyśl nad tym z jakiego tworzywa powinien być wykonany blat oraz nogi. Zwróć również uwagę na to, aby blat był na stałe połączony z nogami.

cytat Podczas prac takich jak wycinanie, przycinanie należy zadbać o palce, aby w przypadku braku skupienia bądź rozkojarzenia nasze dłonie nie dostały się pod ostrza. Zadbaj również o ochronę oczu, dzięki temu pył czy odprysk nie dostanie się w gałkę oczną. Poza dbaniem o oczy oraz dłonie zwróć uwagę na stopy. Ochrona stóp jest często zaniedbywana przez majsterkowiczów, a z badań wynika, że blisko 20% wszystkich urazów dotyczy właśnie tej części ciała.

Drugim elektronarzędziem ułatwiającym pracę majsterkowicza jest szlifierka – jak sama nazwa wskazuje, jest narzędziem przeznaczonym do szlifowania powierzchni. Jej największą zaletą jest skracanie czasu pracy, jaką musielibyśmy poświęcić na wykonanie danej czynności. Wyróżniamy cztery rodzaje szlifierek, które dostosowujemy do swoich potrzeb: szlifierki oscylacyjne, szlifierki mimośrodowe, szlifierki typu delta oraz szlifierki taśmowe.

Narzędziem niezbędnym w naszym mini warsztacie musi być wiertarko–wkrętarka, urządzenia tego nie trzeba nikomu przedstawiać. Warto natomiast zakupić urządzenie dwa w jednym. Podczas zakupu wiertarko–wkrętarki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na moc urządzenia.

Jeśli szukasz pracy jako majsterkowicz - znajdziesz ją na Jooble.


zdjęcie: 15299 / pixabay.com (sn)

Pokaż więcej wpisów z Październik 2015

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 233 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Wszystko świetnie i sprawnie! Polecam, zwłaszcza, za tak niewielkie pieniądze.
2024-05-08
Zamówienie zrealizowane bez zastrzeżeń dostarczone w bardzo krótkim czasie jestem miło zaskoczona będę korzystać z Waszych usług i polecać innym dziękuję
pixel