Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Nawóz Impresja – sposób na piękny trawnik

2017-05-11
Nawóz Impresja – sposób na piękny trawnikBudzący podziw trawnik to cel wielu posiadaczy domów i działek rekreacyjnych. Osiągnięcie zamierzonego efektu jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek, z nowym nawozem „Impresja”, wygodnym w stosowaniu, zawierającym optymalne dla roślin dawki niezbędnych składników pokarmowych.

Nie ma znaczenia czy trawnik został dopiero założony, czy ma już kilkadziesiąt lat. Dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym bardzo łatwo można doprowadzić go do wyglądu, z jakiego słyną trawniki angielskie. Jak dobrać plan nawożenia „zielonego dywanu”? Poniżej kilka wskazówek.

Przede wszystkim za jakość i wygląd murawy odpowiada odpowiednie odżywianie. Dzięki dostarczeniu najpotrzebniejszych składników w szybko przyswajalnych formach rośliny rozwijają się prawidłowo, zagęszczając ruń. Właściwie ukształtowane, z mocnym systemem korzeniowym, są odporniejsze na stres suszy i na choroby.

Nawożenie po zimie

Zasilanie trawnika należy rozpocząć wczesną wiosną, możliwie jak najwcześniej. Utrzymanie składników pokarmowych na właściwym poziomie do końca okresu wegetacji pozwala uzyskać zdrowy i estetycznie prezentujący się trawnik. Aplikowany w tym celu nawóz powinien charakteryzować się kompleksowym składem, szybką rozpuszczalnością w wodzie oraz wysoką dostępnością składników – niezależnie od temperatury oraz panujących w glebie warunków.

Takie warunki spełnia „Impresja”, nawóz do trawników wiosenno-letni, zawierający dwie formy azotu, z których jedna działa już w niskich temperaturach. Forma azotanowa inicjuje pobieranie wody poprzez granule nawozu, które bardzo szybko się rozpuszczają, uwalniając składniki pokarmowe do gleby. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zakwaszenia gleby oraz innych szkodliwych zjawisk. Ograniczone zostają straty azotu, występujące na skutek sorpcji biologicznej i ulatniania się tego makroskładnika do atmosfery.products

„Impresja” zawiera również dwie aktywne formy fosforu, które stanowią idealną kompozycję dostępnego dla roślin składnika, potrzebnego do szybkiej regeneracji po zimie czy po przebytym stresie. Zawartość siarki z kolei wpływa na lepsze wykorzystanie azotu, poprawiając dodatkowo wygląd trawnika.

Nawóz produkowany jest unikalną metodą (tzw. nitrofos), co zapewnia mu najwyższą dostępność składników dla roślin. Duże, całkowicie niepylące granule, ułatwiają równomierne nawożenie, a aktywne składniki zaopatrują wszystkie rośliny.Uzyskanie pięknie wyglądającego trawnika nie musi oznaczać jego ponownego zakładania. Oczywiście, najszybsze efekty osiąga się właśnie w ten sposób, jednak jest to metoda bardzo pracochłonna i kosztowna. Sposobem na osiągnięcie zadowalającego efektu jest stabilne, systematyczne dostarczanie składników pokarmowych, połączone z zabiegami odchwaszczania i innymi zabiegami pielęgnacyjnymi, takimi jak koszenie, podlewanie, aeracja i wertykulacja. Efekty takich zabiegów są trwałe i utrzymują się przez długie lata.


Pokaż więcej wpisów z Maj 2017

Polecane

SUB Nawóz Osmocote do trawnika 15 kg

SUB Nawóz Osmocote do trawnika 15 kg

420,99 zł brutto/1szt.(28,07 zł / kg brutto)
SUB 100 dni nawóz z odchwaszczaczem do trawnika 5 kg

SUB 100 dni nawóz z odchwaszczaczem do trawnika 5 kg

239,99 zł brutto/1szt.(48,00 zł / kg brutto)
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 215 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-12
polecam szybka dostawa
2024-02-28
Super! Szybko i bardzo dobra informacja o statusie zamówienia.
pixel