Darmowa dostawa od 199,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać odpowiedni zraszacz do ogrodu?

2017-06-07
Jak wybrać odpowiedni zraszacz do ogrodu?Nawadnianie roślin to podstawa obfitych plonów, jednak przy podlewaniu ogrodu należy zwrócić uwagę na odpowiednią porę dnia i wymagania poszczególnych roślin. Podlewanie roślin w ogrodzie ułatwi nam zamontowanie systemu nawadniania oraz dobranie odpowiednich zraszaczy ogrodowych.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem zraszacza ogrodowego?Zanim zdecydujemy się na konkretny model zraszacza ogrodowego, pamiętajmy o tym, że tutaj ważna jest wielkość ogrodu, potrzeby rośliny oraz częstotliwość podlewania. Przy zakupie konkretnego modelu warto przyjrzeć się poszczególnym parametrom, takim jak: powierzchnia zraszania, zasięg wyrzutu, czy sektor nawadniania.

Podział zraszaczy ogrodowych:
  • Zraszacze ręczne
Są niezwykle proste w użyciu. Najtańsze modele mają prostą budowę i są wykonane głównie z plastiku. Bardziej wydajne zraszacze z większym zakresem możliwości zraszania mają nieco wyższy koszt, ale są równocześnie bardziej wytrzymałe i trwalsze. W sklepie Przydomu znajdą Państwo między innymi:
Lanca zraszająca Comfort

Lancę zraszającą Comfort – Umożliwia zraszanie roślin zasadzonych w wiszących doniczkach. Lanca ta została zbudowana z myślą o wielofunkcyjności, dzięki niej będziemy zraszać rośliny znajdujące się w trudnodostępnych miejscach, natomiast strumień punktowy umożliwia czyszczenie różnych elementów w ogrodzie, np. mamy tu na myśli meble ogrodowe. Lanca ta ma ergonomiczny kształt oraz miękkie elementy plastikowe. Szczególnie prosty w użyciu jest przycisk spustu, który uruchamiamy za pomocą jednego palca.
Pistolet zraszający ze strumieniem perlistym Comfort

Pistolet zraszający ze strumieniem perlistym Comfort – Pistolet ten spełni swoje zadanie w doniczkach oraz na grządkach. Płynna regulacja przepływu wody pozwala na delikatne nawadnianie i dostosowanie strumienia do wymagań poszczególnych roślin. Tutaj możemy korzystać ze strumienia natryskowego oraz perlistego. Pistolet jest wykonany z tworzywa sztucznego, został wyposażony w antypoślizgowe elementy oraz w funkcję blokady wyzwalacza impulsowego, która zapobiega zbyt szybkiemu zmęczeniu się ręki.


Zestaw z pistoletem prostym 1/2" ERGO 53-520 – Zestaw ten jest wyposażony w kilka wymiennych końcówek, które umożliwiają podlewanie ogrodu ciągłym strumieniem lub delikatną mgiełką. Regulacja odbywa się przy pomocy pokrętła, przy pomocy suwaka możemy nie tylko regulować siłę strumienia, ale również odciąć dopływ wody. W przypadku tego pistoletu został zastosowany system safe touch, zapewniający wygodę i komfort pracy.

Zestaw zraszający do węża 3/4" – najbardziej klasyczny i najprostszy zestaw zraszaczy. Znany od lat. Jego główną zaletą jest niska cena i wielofunkcyjność, jednak użytkowanie tego typu zraszacza jest mniej komfortowe niż powyżej przedstawione propozycje. Najważniejsze jest to, że świetnie spełnia swoje zadanie, czyli zrasza rośliny i przydaje się w codziennym podlewaniu.products
  • Stacjonarne zraszacze ogrodowe
Tego typu zraszacze ogrodowe są zdecydowanie bardziej wygodne w użyciu. Wystarczy zamontować je w odpowiednim miejscu, podłączyć pod system nawadniania lub wąż ogrodowy, włączyć dopływ wody i podlewanie ogrodu może przebiegać bez naszego nadzoru. Wyróżniamy zraszacze wahadłowe, rotacyjne i oscylacyjne.
Zraszacze wahadłowe i oscylacyjne podlewają dany obszar w kształcie prostokąta. Natomiast zraszacze rotacyjne podlewają teren w kształcie okręgu. Zanim zakupimy konkretny model, sprawdźmy, czy istnieje możliwość ustalenie kierunku strumienia, jego zasięgu oraz sposobu zraszania.

Zraszacz powierzchniowy statyczny MULTICLIK 50-445
Zraszacz statyczny – W Przydomu znajdą Państwo między innymi model Multiclik50-445 z linii IDEAL LINE marki Cellfast. W tym zraszaczu możemy wybierać spośród 5 typów zraszania. Zraszacz ten jest na tyle uniwersalny, że można stosować go w małych i dużych ogrodach. Został zaprojektowany tak, aby nie przewracał się podczas pracy i jednocześnie był łatwy w przenoszeniu.

Zraszacz rotacyjny – dookolny Comfort marki Gardena - Zapewnia równomierne zraszanie ogrodu. Z tym zraszaczem możemy podlać od 9 do 320 m2 ogrodu. Zasięg maksymalny urządzenia to nawet 20 m. Dzięki precyzyjnym dyszom, które umożliwiają równomierne rozprowadzanie wody, nie tworzą się kałuże. Dzięki regulacji przepływu wody możemy ustawić odpowiedni zakres wyrzutu strumieni oraz zasięg nawadniania. Co więcej, urządzenie jest wyposażone w specjalny wymienny filtr do zanieczyszczeń, który pozwala na proste i szybkie czyszczenie.


Zraszacz bijakowy dookolny i sektorowy Premium marki Gardena - Zraszacz wykonany jest z metalu, umożliwia proste nawadnianie dużych powierzchni. Ten model został wykonany z metalu oraz wytrzymałego tworzywa sztucznego. Maksymalny obszar, jaki może być nawodniony przez to urządzenia wynosi 490 m2. Natomiast maksymalny zasięgo to 12,5m. Zraszacz może nawadniać w zależności od pożądanego zasięgu pod kątem od 90 stopni do 360 stopni. Co więcej, przyłącze kranowe umożliwia szeregowe podłączenie większej ilości zraszaczy. Ten model zraszacza jest niezwykle trwały.


Zraszacz wahadłowy Aquazoom 250/2 marki GARDENA - Świetnie sprawdzi się przy nawadnianiu małych powierzchni prostokątnych, od 25 do 250 m2. Istnieje możliwość regulacji zasięgu od 7 do nawet 18 metrów. Możemy ustawić również szerokość zraszania, od 3,5 m do 14 m. Co ważne, można łączyć go z innymi elementami do podlewania.

Zraszacz 6-funkcyjny Boogie marki Gardena
Zraszacz 6-funkcyjny Boogie marki Gardena - Umożliwia równomierne nawadnianie całego ogrodu. Jest to urządzenie wielofunkcyjne z obrotową tarczą, która umożliwia wybranie konkretnej opcji zraszania, możemy tutaj wybierać spośród zraszania w kształcie koła, kwadratu, elipsy, półkola, prostokąta, czy punktowego strumienia.
  • Zraszacze w wersji mikro
Mikrozraszacze to zraszacze pulsacyjne, zbudowane są ze szpilki i głowicy rozpryskującej. Najczęściej używane w przypadku nawadniania rabat kwiatowych. Są bardzo proste w budowie i montażu. Można je ze sobą łączyć przy pomocy specjalnych rurek. Ze względu na to, że wystają ponad ziemię nie sprawdzają się w przypadku trawników. Ponieważ kiedy przystąpimy do koszenia i zapomnimy wcześniej o zraszaczu, możemy uszkodzić zraszacz oraz kosiarkę. W przypadku nawadniania trawników lepsze będą zraszacze wynurzane, które montujemy równo z wysokością gleby.


Zraszacz turbinowy Comfort marki Gardena – zraszacz ten umożliwia szybkie i ciche nawadnianie ogrodu. Nawadnia powierzchnię 450 m2, o maksymalnym zasięgu 12 m. Tutaj zastosowano specjalny napęd turbinowy, który chroni urządzenie przed zabrudzeniami. Co więcej, specjalny wyjmowany filtr z sitkiem zatrzymuje zanieczyszczenia.

zdjęcie: pixabay.com (sn)
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 231 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
bardzo sprawna obsługa i realizacja dostawy
2024-05-15
Ekstra
pixel